Przejdź do treści
Szukaj

Ranking TOP 5: Najlepszych alkomatów

Nietrzeźwość w dzisiejszych czasach stanowi jeden z najczęściej występujących czynników, które decydują o występowaniu wypadków drogowych. Wiele osób przecenia swoje możliwości w obszarze prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, co bardzo często kończy się tragicznie dla kierowcy, jego pasażerów, a także innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze policji robią, co mogą, walcząc z nietrzeźwymi osobami za kółkiem przy pomocy kontroli drogowych, jednak największe znaczenie w zatrzymaniu takiego zachowania ma samokontrola. To sami kierowcy powinni mieć większą świadomość na temat skutków prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. W podejmowaniu decyzji dotyczących kierowania pomoże alkomat.

Ogrom podobnych urządzeń na rynku sprawia, że zdecydowanie się na konkretny model może stanowić skomplikowane zadanie. Aby dokonać dobrej decyzji, warto zapoznać się z najlepszymi alkomatami. Ranking zaprezentowany poniżej zapewni wsparcie podczas zakupów.

Najskuteczniejsze alkomaty – ranking

5. Alkomat Dla Wymagających Bacscan® F-50

Nasz ranking alkomatów otwiera urządzenie BACscan, a konkretniej model F-50. Producent zapewnia, że iż ten egzemplarz sprosta oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Alkomat został wyposażony w elektrochemiczny sensor o doskonałej czułości. Dzięki temu wyniki dobrze przeprowadzonego badania, wyświetlane na czytelnym ekranie są rzeczywiste. Jego pamięć mieści wyniki dziesięciu ostatnich wykonanych pomiarów. Prezentowany model otrzymał od producenta zabezpieczenie komory pomiarowej w celu zminimalizowania ryzyka jej uszkodzenia, moduł kontroli temperatury, czujnik przepływu powietrza, alarm informujący o konieczności przeprowadzenia kalibracji, a także licznik wykonanych badań.

4. Alkomat Elektrochemiczny Bacscan® F-30

Na 4. miejscu rankingu najlepszych alkomatów również znalazł się egzemplarz BACscan – tym razem model F-30. To urządzenie poza cechami wymienionymi w punkcie na temat jego poprzednika także posiada sensor elektrochemiczny, który skrupulatnie prezentuje wyniki pomiarów na ekranie. Badanie trwa około 4 sekund, a wartość zostaje pokazana na czytelnym wyświetlaczu. Co istotne, w ciemności ten element się podświetla, aby ułatwić poznanie wyniku. Dodatkową funkcję stanowi możliwość dostosowania jednostki, w której pokazuje się rezultat badania. Co więcej, alkomat sam się wyłącza po 30 sekundach od przeprowadzenia badania lub po 20 sekundach bezczynności. To niedrogie, intuicyjne oraz proste urządzenie, dlatego doskonale sprawdzi się w codziennym użytku.

3. Alkomat Bacscan® F-60

Ostatnie miejsce na podium zajęła kolejna propozycja od BACscan, czyli model F-60. Zdecydowanie zasłużył na tę pozycję ze względu na wykorzystanie w jego konstrukcji platynowego sensora elektrochemicznego. Ten element przeprowadzania badanie jedynie w obecności alkoholu etylowego, co sprawia, że wyników nie da się przekłamać. Alkomat prezentuje wartości do 2 miejsc po przecinku, a także posiada podświetlenie mocowania ustnika. Model F-60 zapisuje 10 wyników ostatnich pomiarów. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu emituje sygnał. Co więcej, informuje użytkownika o rozładowanej baterii oraz konieczności przeprowadzenia ponownej kalibracji.

2. Alkomat Alcofind Da-8100 10 Lat Gwarancji + Okresowe Kalibracje Gratis

Pozycję 2. w rankingu alkomatów objął model DA-8100 marki AlcoFind. Ten egzemplarz to jeden z najpopularniejszych na rynku. Elektrochemiczny sensor stanowi podstawę doskonałego działania tego urządzenia. Ponadto prezentowany alkomat został wyposażony w układ sprawdzający stan czujnika. Dzięki temu sprawność urządzenia podlega nieustannej kontroli. To sprawia, że model DA-8100 spełni swoje zadanie nawet w przypadku badania wielu osób. Alkomat został wyposażony również w funkcję zmiany jednostki pomiarowej wedle życzenia użytkownika. Ponadto producent daje aż 10-letnią gwarancję na sprzęt. Co więcej, przy zakupie urządzenia klient otrzymuje możliwość przeprowadzenia dowolnej liczby kalibracji przez okres 12 miesięcy.

1. Alkomat Alcofind Af-35 Premium Z Wieczystą Gwarancją

Najwyższe miejsce na podium rankingu najlepszych alkomatów bez wątpienia należy do urządzenia marki AlcoFind. Model AF-35 posiada czuły sensor elektrochemiczny klasy premium, a system umożliwia prezentację wyniku aż do 3 miejsc po przecinku. Podświetlany ekran LCD umożliwia poznanie rezultatu badania nawet po zmroku. Pobór próbki trwa jedynie 3 sekundy, dlatego ten egzemplarz stanowi jeden z najszybszych alkomatów na rynku. Co niezwykle istotne, koreański producent DA Tech daje użytkownikowi wieczystą gwarancję na to urządzenie, dzięki czemu nie trzeba martwić się o konieczność dokonania jakiejkolwiek naprawy. To sprawia, że model AF-35 posłuży przez wiele długich lat.

Ranking najlepszych alkomatów - podsumowanie

Zakup skutecznego alkomatu to nie tylko inwestycja we własne bezpieczeństwo, ale również w bezpieczeństwo pasażerów oraz innych użytkowników drogi. Decyzja o nabyciu tego niewielkiego urządzenia wiąże się także z oszczędnością pieniędzy, które kierowca musiałby wydać na naprawę pojazdu w przypadku spowodowania stłuczki lub zderzenia z nieruchomym obiektem. Zakup tego akcesorium to jedna z najlepszych decyzji w życiu każdego człowieka. Mamy nadzieję, że wyżej zaprezentowany ranking pomoże zaopatrzyć się w najlepszy model.