Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych robotów do mycia

Obecnie dostępne są roboty czyszczące okna, dzięki którym mycie okien w domu stanie się dziecinnie proste. Te najlepiej oceniane roboty do mycia okien myją okna za Ciebie, dzięki czemu możesz się zrelaksować i cieszyć widokiem czystych szyb. Roboty do mycia okien wykorzystują siłę ssania, aby przylgnąć do okien i poruszać się w trakcie sprzątania. Większość modeli jest wyposażona w pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu można je obsługiwać na odległość. Niektóre są nawet wyposażone w inteligentną technologię, która pozwala im omijać przeszkody i czyścić trudno dostępne miejsca. Stacje dokujące utrzymują te małe urządzenia w stanie naładowania baterii, dzięki czemu są zawsze gotowe do pracy, gdy ich potrzebujesz. Ranking robotów do mycia okien pomoże Ci wybrać odpowiedni przyrząd.

5. Mamibot Robot Do Mycia Okien W120-T Czarny

Robot W120-T to robot do mycia okien przeznaczony do użytku domowego. Za pomocą światła UV i padów z mikrofibry może czyścić zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne okna wszystkich typów. Najbardziej imponującą rzeczą w tym urządzeniu jest jego zdolność do dotarcia do sufitów o wysokości do 2 m, co pozwala mu na dokładne wyczyszczenie całego domu za jednym razem. Dzięki systemowi czyszczenia składającego się z trzech trybów robot ten sprawi, że Twoje okna będą lśnić czystością w mgnieniu oka. Pierwszym sposobem czyszczenia z tym urządzeniem jest czyszczenie na sucho, co pozwala usuwać brud i zanieczyszczenia z powierzchni okna. Drugim sposobem jest czyszczenie na mokro, które nadaje szybie połysk bez smug. Model jest wyposażony w wysuwany uchwyt, dzięki czemu można bezpiecznie i łatwo dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo posiada wbudowane czujniki, które pomagają zapobiegać zadrapaniom lub uszkodzeniom okien podczas pracy. Sterowanie ma miejsce dzięki jednej z trzech dostępnych aplikacji na telefon.

4. Hobot 388

Hobot 388 to robot do mycia okien, który może umyć Twoje okna w kilka minut. Posiada dwie szczotki boczne i silny wentylator ssący. Hobot 388 jest również wyposażony w pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu można go obsługiwać z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Ramię robota zawiera szczotki, które obracają się z dużą prędkością, aby usunąć brud i zanieczyszczenia z okien. Jednostka zasilająca zapewnia silne przyleganie do szyby. Panel sterowania pozwala na łatwą obsługę urządzenia Hobot 388. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby ten osobisty asystent umył okna w Twoim domu. Urządzenie ma 55 cm wysokości (łącznie z odłączanym zbiornikiem na wodę) i wyposażone jest w obrotowe szczotki, które mogą umyć nawet cztery okna o standardowych wymiarach, bez konieczności interwencji człowieka w celu ustawienia lub obsługi. Najważniejsze cechy urządzenia to trzy przyssawki, które sprawiają, że jest ono bardziej stabilne podczas pracy, a także czujniki ultradźwiękowe, które tworzą wirtualną mapę pomieszczenia, dzięki czemu robot nie natrafi na przeszkody ani nie spadnie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, robot jest wyposażony w przycisk awaryjnego wyłączania, który może być użyty w przypadku konieczności natychmiastowego przerwania pracy w nieprzewidzianych okolicznościach.

3. Ecovacs Winbot X

Jeśli chodzi o skuteczny robot do mycia okien ranking uzupełnia Winbot X. To nowy robot do mycia okien, który wykorzystuje ssawki do poruszania się po szklanych powierzchniach. Posiada dwie szczotki boczne, które obracają się i pomagają usuwać brud, a także odłączany zbiornik na wodę o pojemności wystarczającej na cały pokój z oknami. Pilot zdalnego sterowania umożliwia prowadzenie maszyny z daleka, a czujniki ultradźwiękowe chronią ją przed przeszkodami. Po zakończeniu pracy wystarczy wypłukać ściereczki z mikrofibry wielokrotnego użytku – Winbot X wykonuje całą ciężką pracę, a Ty nie musisz tego robić. Szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa zapewnia bezproblemową pracę; zderzaki amortyzują każdy kontakt urządzenia WINBOTX z ramami lub innymi obiektami w otoczeniu, aby uniknąć przypadkowych uszkodzeń. Wszystkim sterujesz za pomocą pilota – nawet funkcja start/stop działa w odległości do 8 metrów! ECOVACS zadbał o każdy szczegół projektu, abyś mógł usiąść wygodnie, zrelaksować się i pozwolić swojemu Winbotowi wykonać całą pracę. Wystarczy umieścić robota na oknie, wybrać jeden z trzech trybów pracy i pozwolić mu działać. W ciągu kilku minut umyje całe okno – nawet trudno dostępne miejsca – nie pozostawiając żadnych smug ani zacieków.

2. TESLA ROBOSTAR W550

TESLA ROBOSTAR W550 to robot do mycia okien, który automatycznie umyje okna za Ciebie. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu można go obsługiwać z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Urządzenie posiada dwa tryby mycia: Losowy i Zygzak. W trybie losowym urządzenie porusza się losowo po szklanej powierzchni, aby dokładnie ją umyć. Natomiast w trybie Zygzak szybko i skutecznie myje wszystkie powierzchnie szklane, nie pomijając żadnych miejsc. Dzięki silnemu ssaniu robot TESLA ROBOSTAR W550 może przyczepić się do każdej gładkiej powierzchni i w ciągu kilku sekund wyczyścić ją bez smug. Wbudowany zbiornik na wodę oznacza, że zawsze będziesz mieć pod ręką wystarczającą ilość roztworu nawet do największych zadań, a akumulator umożliwia sprzątanie przez 15 minut bez konieczności martwienia się o wtyczki czy przewody. Wreszcie, nakładki z mikrofibry wielokrotnego użytku ułatwiają konserwację i pozwalają zaoszczędzić koszty w dłuższej perspektywie.

1. Webber WM169

Na pytanie, jaki robot do mycia okien wybrać, można śmiało odpowiedzieć Webber WM169. To robot do mycia okien wyposażony w szereg funkcji i specyfikacji, które czynią go idealnym do mycia okien. Posiada wysuwany uchwyt, który ułatwia dotarcie do wysoko położonych okien, a także odłączany zbiornik na wodę, dzięki czemu można go łatwo napełnić, nie martwiąc się o rozlaną wodę. Model WM169 jest również wyposażony w dwa różne rodzaje szczotek – jedną do szorowania uporczywego brudu i zanieczyszczeń, a drugą do polerowania okien na połysk bez smug. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, WM169 jest wyposażony w czujniki, które wykrywają przeszkody na jego drodze, co oznacza, że nie przewróci on przypadkowo wazonów ani roślin doniczkowych, gdy jest zajęty pracą. Posiada aż 4 tryby pracy oraz system antyupadkowy.