Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacz to urządzenie niezbędne w każdym domu. Jest niezwykle pomocny w utrzymaniu porządku. Alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy są nowoczesne modele bezprzewodowe. Wśród tego rodzaju urządzeń, które do tego, aby wykonywać swoją pracę, nie potrzebują być podłączone bezpośrednio do gniazdka, wyróżnia się odkurzacze pionowe, ręczne oraz automatyczne. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się wersje pionowe. Jest to odkurzacz wyposażony w długie ramię zakończone szczotką. Posiada także zbiornik, do którego trafiają wszelkie zanieczyszczenia. Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe zapewniają optymalny czas sprzątania, a także są lekkie i poręczne. Poniższe zestawienie najlepszych modeli z pewnością pomoże każdemu, kto zastanawia się, jaki odkurzacz bezprzewodowy warto zakupić. 

5. Dyson V8 Animal+

Jest to doskonały odkurzacz pionowy bezprzewodowy, który sprawdzi się w każdym domu, w którym mieszkają zwierzęta. Jest wyposażony w funkcję umożliwiającą szybkie i sprawne usuwanie zgromadzonych w pojemniku zabrudzeń. Aby to zrobić, wystarczy pociągnąć specjalną dźwignię. Wewnątrz wałka ssawki został umieszczony silnik, który doskonale zbiera brud, w tym także sierść zwierząt zgromadzoną np. w dywanie. Akumulator niklowo-kobaltowy umożliwia nieprzerwaną pracę przez 40 minut. Nowoczesne systemy filtracyjne oraz liczne filtry są w stanie skutecznie wyłapać nawet najmniejsze cząsteczki kurzu. Odkurzacz ten posiada także mini-szczotkę, która świetnie sprawdza się podczas czyszczenia materacy. Model ten wyposażony jest w stację ładowania, którą można umieścić na ścianie. Dzięki temu nie zajmuje ona wiele miejsca, a przechowywanie odkurzacza jest bezproblemowe.

4. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 

To kolejny doskonały model, który musiał znaleźć się w rankingu najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych. Jest wyposażony w silnik o mocy ssania wynoszącej 150 AW. Jest w stanie pracować na pełnym naładowaniu nawet przez 60 minut. W zestawie oprócz klasycznej szczotki znajduje się również szczotka dwa w jednym, mini- końcówka do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz ten automatycznie dopasowuje moc ssania do rodzaju podłogi, na której pracuje. Wyposażony jest w pojemnik na wodę, co umożliwia nie tylko odkurzanie, ale i mycie podłóg. Zbiornik na kurz o pojemności 0,6 litra jest w stanie pomieścić sporą ilość zabrudzeń bez konieczności częstego ich usuwania. Naścienny uchwyt zdecydowanie ułatwia jego przechowywanie.

3. Dyson Cyclone V10 Absolute

Jest to odkurzacz, który wyróżnia się dużą mocą ssania, która porównywalna jest do modeli przewodowych. Wyposażony jest w elektroszczotkę Direct Drive, za pomocą której można sprzątać każdy rodzaj podłogi. Posiada także dodatkową moc, która przydaje się w przypadku większych zabrudzeń lub sierści zwierząt. Do podłóg twardych przeznaczona jest końcówka Soft Roller wciągająca zarówno duże zanieczyszczenia, jak i drobne zabrudzenia. Z kolei mini elektroszczotka sprawdza się do czyszczenia tapicerek i dywanów. Zaawansowany system filtracji jest w stanie skutecznie wyłapać i zatrzymać bardzo małe cząsteczki zanieczyszczeń. Precyzyjne ustawienie silnika, pojemnika oraz cyklonu zapewniają optymalny przepływ siły ssącej, co z kolei przekłada się na jego skuteczne działanie.

2. PHILIPS 8000 AQUA PLUS XC8347/01 

W rankingu odkurzaczy bezprzewodowych musiał zostać zawarty także ten niezwykle popularny model. Umożliwia nieprzerwaną pracę nawet przez 80 minut, co jest doskonałym wynikiem. Łączy w sobie funkcję odkurzania oraz mycia podłóg na mokro. Odkurzacz ten doskonale sprawdza się zarówno do odkurzania grubych dywanów, jak i czyszczenia twardych podłóg. Nasadka 360 stopni z podświetleniem LED umożliwia dotarcie do każdego zakamarka i skuteczne go wyczyszczenie. Dzięki podświetleniu doskonale widać najmniejsze nawet cząsteczki brudu. Cyfrowy wyświetlacz pokazuje poziom naładowania baterii oraz przypomina o wyczyszczeniu filtra. Zintegrowane akcesoria, które znajdują się w zestawie, umożliwiają dokładne wyczyszczenie każdego zakamarka.

1. Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490 

Jest to bezprzewodowy odkurzacz, który łączy w sobie wiele funkcji. Nie tylko odkurza, ale również myje podłogę. Z jego pomocą można odkurzyć samochód oraz tapicerkę, a także usunąć pajęczyny z sufitu. Głowica 2w1 umożliwia jednoczesne odkurzanie oraz mopowanie, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Innowacyjna technologia, która zastosowana została w tym modelu, zapewnia skuteczne wciąganie zabrudzeń zarówno podczas ruchu w przód, jak i w tył. Do tego, aby umyć podłogę na mokro, wystarczy napełnić wodą specjalny pojemnik. Głowica ta posiada przycisk umożliwiający zablokowanie przepływu wody, co zabezpiecza przed przypadkowym jej wypłynięciem. W zestawie razem z odkurzaczem i końcówkami znajduje się także zapasowa nakładka mopująca oraz dodatkowy filtr. Rura z technologią Flex, dzięki której wygina się ona pod odpowiednim kątem, umożliwia skuteczne dotarcie w każdy zakamarek. Dzięki temu możliwe jest odkurzenie również pod meblami. Jonowo- litowa bateria sprawia, że można używać odkurzacza w trybie zwykłym przez około 35 minut. Jeśli potrzebna jest większa moc ssania wystarczy w tym celu uruchomić opcję BOOST. Do pełnego naładowania akumulatora wystarczą zaledwie 3 godziny, dzięki czemu bardzo szybko jest gotowy do dalszej pracy. Dodatkowym atutem tego modelu jest także to, że pracuje on bardzo cicho.