Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych odkurzaczy piorących

Jednym z przydatnych sprzętów domowych, których nie może zabraknąć w nowoczesnym mieszkaniu jest odkurzacz piorący. To multifunkcjonalne rozwiązanie sprawiające, że sprzątanie jest bezwysiłkowe i niezwykle proste. Za jego pomocą można w komfortowy sposób połączyć odkurzanie i pranie, co wpływa na zachowanie higieny w pomieszczeniu. Urządzenie ułatwia kompleksowe pozbycie się kurzu i zabrudzeń z dywanów, wykładzin, tapicerki, a nawet paneli. Odkurzacz piorący doskonale sprawdzi się w codziennym zastosowaniu, a także w przypadku wymagających zabrudzeń, takich jak plamy z napojów. W naszym rankingu najlepszych odkurzaczy piorących odnajdziesz rozwiązanie dostosowane do Twojego domu. Inwestycja w sprzęt sprawi, że oszczędzisz mnóstwo czasu i wysiłku poświęconego na sprzątanie. Rekomendowany i ceniony model odkurzacza sprawi, że codzienne porządki staną się rutyną, a mieszkanie zachowa najwyższy poziom czystości.

5. Bosch Serie 4 AquaWash&Clean BWD41700

Ostatnie miejsce rankingu zajmuje produkt firmy Bosch czwartej serii, czyli odkurzacz piorący AquaWash&Clean. Urządzenie zachwyciło użytkowników skutecznością czyszczenia oraz wbudowaną funkcją filtrowania powietrza. Spośród obecnych na rynku odkurzaczy piorących ranking wyróżnia się rozbudowaną funkcjonalnością. Za pomocą urządzenia wyczyścisz dywan, tapicerkę, kanapy, siedzenia w samochodzie, a także panele. Odkurzacz Bosch jest przystosowany do pracy zarówno w trybie suchym, jak i mokrym. Pierwszy gwarantuje dokładne zbieranie zanieczyszczeń, zaś drugi uzupełnienie sprzątania o pranie. Jeśli poszukujesz sprzętu, który pomoże podołać rozlanej cieczy, trudnym zabrudzeniom, a ponadto z łatwością sprawdzi się w codziennym sprzątaniu – to zdecydowanie model dla Ciebie. Marka zadbała o najwyższy standard pracy urządzenia, dlatego Bosch Serie 4 AquaWash&Clean nie mogło go zabraknąć w naszym rankingu najlepszych odkurzaczy piorących.

4. MPM MOD-22

Kolejnym produktem wyróżnionym przez klientów jest model MPM MOD-22. To niezwykle skuteczny sprzęt przy walce z kurzem, dlatego szczególnie często decydują się na niego alergicy, rodziny z dziećmi oraz posiadacze zwierząt. Ranking odkurzaczy piorących wyróżnił produkt MPM jako jeden z lepszych modeli, gdyż posiada aż cztery poziomy filtracji i dużą wydajność. Obecność funkcji piorącej oraz filtr HEPA 13 wpływają na dużą skuteczność pozbywania się zanieczyszczeń. Urządzenie z powodzeniem wykorzystasz przy codziennych porządkach, a także awaryjnych sytuacjach, gdy powierzchnie ulegną dużemu zabrudzeniu. Dodatkowo w zestawie producent umieścił wymienne końcówki, dzięki którym odkurzacz dotrze do najmniejszej szczeliny i sprawdzi się na każdej powierzchni. Jeśli zastanawiasz się jaki odkurzacz piorący wybrać, aby skutecznie sprawdził się w wielu zastosowaniach, koniecznie rozważ MPM MOD-22.

3. THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus

Zaszczytne trzecie miejsce przypadło produktowi marki THOMAS, który szczególnie doceniają posiadacze zwierząt. Odkurzacz piorący tej marki to sprzęt do zadań specjalnych, który poradzi sobie zarówno z kurzem, pyłkami, jak i trudnymi do zmycia zabrudzeniami. THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus posiada szczotkę z obrotowymi wałkami, która została opracowana pod kątem zbierania sierści z podłogi i dywanów. Warto wspomnieć, że wymiana wody oraz akcesoriów odkurzacza nie przysparza problemów i jest dość wygodna. To również jeden z modeli rankingu odkurzaczy piorących, który posiada wbudowaną funkcję nawilżania powietrza podczas pracy. Wprowadza to do mieszkania świeżość i podwyższa komfort pracy z urządzeniem, dzięki czemu sprzątanie staje się przyjemnością. Jeśli jesteś posiadaczem domowego pupila, z pewnością docenisz oszczędność czasu i nieskazitelną czystość, które uzyskasz dzięki odkurzaczowi firmy THOMAS.

2. Karcher SE 4001 1.081-130.0

Wysokie miejsce w rankingu zajmuje cenione urządzenie marki Karcher, która przoduje pośród producentów sprzętu czyszczącego. Wystarczy umieścić wodę i detergent w odpowiednich pojemnikach i rozpocząć proces sprzątania, który okazuje się niezwykle prosty i niemęczący. Jak wszystkie odkurzacze piorące w rankingu, Karcher SE 4001 jest przystosowany do kompleksowego czyszczenia powierzchni na sucho oraz mokro. W jednym przejściu roboczym pozwala pozbyć się brudu z każdej powierzchni tekstylnej i płaskiej. Ponadto posiada funkcję WATER STOP, która natychmiastowo wyłącza urządzenie, gdy poziom brudnej wody przekroczy maksimum. Karcher bez problemu poradzi sobie z kurzem, pyłkami i plamami, niezależnie od powierzchni, na której się znajdują. Sprzęt można wykorzystać również do prania tapicerki mebli domowych, a nawet samochodu. Odkurzacz piorący tej marki oferuje mnóstwo możliwości i śmiało można o nim powiedzieć, że jest sprzętem dla wymagających.

1. THOMAS Cycloon Hybrid Amfibia

Na podium znalazł się odkurzacz piorący posiadający aż pięć funkcji czyszczenia. THOMAS Cycloon Hybrid Amfibia to produkt z najwyższej półki do specjalnych zastosowań. Decydując się na ten model otrzymujesz możliwość odkurzania w trybie suchym, mokrym, odkurzania i zmywania podłóg, a także prania tapicerki i dywanów. Poprzez spryskiwanie powierzchni wodą i zbieranie jej nadmiaru, gwarantuje higienę oraz nienaganną czystość każdej powierzchni w krótkim czasie. Ranking najlepszych odkurzaczy piorących poleca THOMAS Cycloon Hybrid Amfibia jako jedną z lepszych opcji do kompleksowego zadbania o powierzchnię i tekstylia podłogowe w mieszkaniu. Jeśli chcesz zapewnić sobie idealną czystość i świeżość domu i zastanawiasz się, jaki odkurzacz piorący sprawdzi się najlepiej, koniecznie powinieneś wypróbować produkt firmy THOMAS.