Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych kuchenek indukcyjnych

Większość domowych kuchni do niedawna było wyposażonych w kuchenkę gazową. Choć jest to ważne urządzenie, ma ono kilka wad. Po pierwsze, nie jest zbyt bezpieczna, ponieważ zawsze istnieje ryzyko pożaru. Po drugie, gotowanie na gazie może być dość kłopotliwe, ponieważ płomień często się rozlewa i pozostawia lepki osad. Po trzecie, gotowanie na kuchenkach gazowych zabiera dużo czasu, ponieważ przed rozpoczęciem gotowania trzeba poczekać na uzyskanie odpowiedniej temperatury. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi ranking najlepszych kuchenek indukcyjnych.

5. Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx)

Kuchenka indukcyjna Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) jest urządzeniem najwyższej klasy, które oferuje zarówno jakość, jak i wydajność. Wyposażona jest w cztery palniki i 77-litrowy piekarnik, dzięki czemu możesz przygotować wszystko, od lekkich przekąsek po pełnowartościowe posiłki. Ponadto model ten posiada wbudowany timer, dzięki któremu można łatwo kontrolować czas gotowania. Wreszcie, posiada atrakcyjne czarne wykończenie, które doskonale uzupełni wystrój każdej kuchni. Technologie zastosowane w kuchence indukcyjnej Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) zostały zaprojektowane tak, aby gotowanie było bezpieczniejsze, szybsze i bardziej efektywne. Elegancki blat z czarnego szkła z elementami wykończenia ze stali nierdzewnej doskonale prezentuje się w każdej kuchni. Wybierz jeden ze sposobów działania: równomierne pieczenie, rozmrażanie lub elektryczny rożen obrotowy. Skorzystaj z łatwych w obsłudze dotykowych elementów sterujących, aby wybrać idealną temperaturę do gotowania na wolnym ogniu, smażenia lub innych czynności. Ponadto termoobieg jest idealny do utrzymywania potraw w temperaturze, w której można je podawać do momentu, gdy wszystko – i wszyscy – będą gotowi do jedzenia.

4. Electrolux LKI64020BX

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących na czwartej pozycji prezentuje produkt, jakim jest kuchenka indukcyjna Electrolux LKI64020BX. Posiada czarny blat z hartowanego szkła oraz niebieski wyświetlacz LED. Płyta grzewcza posiada 4 pola, natomiast piekarnik ma 7 funkcji. Dodatkowo wbudowany timer może być ustawiony na 180 minut, zapewniając wystarczająco dużo czasu nawet dla najbardziej skomplikowanych potraw. Na koniec warto wspomnieć o czterech lampkach kontrolnych, które poinformują Cię, kiedy palnik jest wystarczająco gorący, aby rozpocząć gotowanie, kiedy element grzewczy jest włączony oraz kiedy nadszedł czas na zdjęcie potrawy z płyty grzewczej. Ta płyta jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ rozlane płyny można po prostu wytrzeć, a ich powierzchnie są gładkie, bez zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud i tłuszcz. Płyta może automatycznie włączyć zintegrowany okap kuchenny. Pojemność piekarnika to 73 litry.

3. Vestfrost VC–993wnPIBG

Kuchenka indukcyjna Vestfrost VC-993wnPIBG jest potężnym i wydajnym urządzeniem klasy wyższej, które sprawia, że gotowanie jest szybsze i łatwiejsze. Ten model w stylu Retro posiada swobodną regulację poziomów mocy, dzięki czemu możesz wybrać temperaturę odpowiednią dla Twojej potrawy na jednym z 5 palników. Dotykowy panel sterowania pozwala wybrać czas gotowania i śledzić go na bieżąco. Wyświetlacz LED informuje o tym, kiedy płyta grzewcza jest włączona, na jakim jest ustawieniu i jak długo jest włączona. Dostępne są również lampki kontrolne, które informują użytkownika, kiedy płyta grzewcza jest wystarczająco gorąca, aby jej używać lub gdy coś nie działa prawidłowo. Model ten posiada powierzchnię, która szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło, dzięki czemu jest idealna do gotowania wielu potraw jednocześnie. Jeśli szukasz energooszczędnej, wydajnej i bogatej w funkcje kuchenki indukcyjnej, to Vestfrost VC-993wnPIBG jest idealnym wyborem. Dzięki eleganckiemu i nowoczesnemu wzornictwu nie tylko dobrze wygląda, ale także oferuje najwyższą wydajność.  Liczba funkcji piekarnika wynosi 9, natomiast funkcje obejmują grill, minutnik i zegar. Pojemność piekarnika do 105 litrów.

2. Beko FSM69300GXT

Jeśli chodzi o ranking kuchenek indukcyjnych, drugie miejsce zajmuje Beko FSM69300GXT. To wolnostojąca kuchenka indukcyjna z czterema polami o szerokości 60 cm, z dotykowymi elementami sterującymi umieszczonymi z przodu. Główny piekarnik ma pojemność 71 litrów. Jest idealny do gotowania w niższych temperaturach lub ustawieniach grilla. Model ten jest również wyposażony w dwie elektryczne płyty ceramiczne, z których jedna zapewnia szybkie nagrzewanie dzięki funkcji booster, a druga oferuje opcje ciągłej mocy dzięki dziewięciu ustawieniom temperatury. Inne godne uwagi funkcje obejmują automatyczne wyłączniki bezpieczeństwa, systemy wykrywania patelni i wskaźniki ciepła resztkowego, które pomagają zapobiegać przypadkowym poparzeniom, jak również funkcje minutnika i zabezpieczenia przed przekroczeniem, które gwarantują, że Twoje potrawy już nigdy nie będą rozgotowane lub przypalone. Ponadto, dzięki imponującej liczbie 9 poziomów mocy do wyboru i automatycznemu wykrywaniu patelni, urządzenie to z łatwością poradzi sobie z każdym wyzwaniem związanym z gotowaniem. Dostępny jest wentylator, termoobieg oraz funkcja samooczyszczania piekarnika.

1. GORENJE MEKIS510B

Ranking kuchni indukcyjnych wolnostojacych zaczyna się od kuchenki indukcyjnej GORENJE MEKIS510B. Powierzchnia płyty wykonana z gładkiego szkła ceramicznego, odpornego na zarysowania i wysokie temperatury – wzornictwo skoordynowane z innymi urządzeniami kuchennymi GORENJE – dostępne są 4 strefy gotowania. Jest wbudowany termoobieg, 5 poziomów mocy dla każdej strefy pozwala na precyzyjne dostosowanie ciepła do potrzeb, a także 11 funkcji piekarnika. Technologia ta pozwala na pieczenie nawet w 300 st. C. Dodatkowo piekarnik ma pojemność pozwalają na gotowanie potraw w rozmiarze XXL. Dostępna jest funkcja automatycznego czyszczenia. Piekarnik można podzielić na 3 poziomy.