Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych robotów kuchennych

Jeśli chodzi o roboty kuchenne, jest kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przed ich zakupem. Rozmiar urządzenia jest ważny, ponieważ potrzebujesz takiego, który zmieści się wygodnie na blacie i będzie miał wystarczająco dużo miejsca do przygotowywania dużych posiłków. Warto również zastanowić się nad mocą urządzenia i nad tym, czy poradzi sobie z twardymi składnikami, takimi jak orzechy i marchew. Kolejną cechą, o której warto wspomnieć, jest łatwość czyszczenia robota kuchennego – jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz często go używać. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, poniżej przedstawiamy ranking robotów kuchennych.

5. Bosch MUM Serie 2 MUMS2VS30

Jeśli chodzi o ranking najlepszych robotów kuchennych, robot kuchenny Bosch MUM Serie 2 zasłużył na ostatnie, honorowe miejsce. To wszechstronne i wydajne urządzenie kuchenne posiada silnik o mocy 900 W, który poradzi sobie z każdym zadaniem związanym z przygotowywaniem posiłków, od siekania warzyw po mielenie mięsa. Robot kuchenny jest wyposażony w różne rodzaje ostrzy ze stali nierdzewnej: duże ostrze w kształcie litery S do ogólnego krojenia i siekania oraz małą tarczę rozdrabniającą do delikatniejszych produktów, takich jak sery lub owoce.

Urządzenie zawiera również plastikowy dzbanek o pojemności 3l z oznaczeniami, co ułatwia odmierzanie składników podczas gotowania.  Zastosowano innowacyjne technologie zwiększające jego skuteczność i wydajność. Jedną z nich jest unikalny system miksowania składający się z 7 ustawień, który pozwala uzyskać lepsze rezultaty podczas przetwarzania dużych ilości składników. Ponadto robot kuchenny ma wykończenie ze stali nierdzewnej i jest wyposażony w wiele przystawek, w tym tarczę do rozdrabniania, tarczę do krojenia w plastry i hak do ugniatania – dzięki czemu idealnie nadaje się do każdego zadania w kuchni.

4. Kenwood Titanium Chef Baker

Jeśli chodzi o robot kuchenny ranking najlepszych urządzeń uzupełnia sprzęt o mocy 1200W. Robot kuchenny Titanium Chef Baker od Kenwood może poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami w kuchni, dzięki wysokowydajnym ostrzom pokrytym tytanem. Dzięki pojemnej misie o pojemności 5L i dzbankowi o pojemności 3,5L, urządzenie jest idealne dla dużych rodzin lub tych, którzy uwielbiają przyjmować gości. Wygodna regulacja prędkości zapewnia niezmienny rezultat za każdym razem. Bez względu na to, czy siekasz warzywa na zupę, czy zagniatasz ciasto na chleb, robot kuchenny Kenwood Titanium Chef Baker sprosta temu zadaniu. Wszystkie jego wewnętrzne komponenty są zaprojektowane dla zachowania trwałości, więc można liczyć na to urządzenie przez wiele lat. Kolejną ogromną zaletą tego robota kuchennego jest jego wszechstronność. Dzięki 6 tarczom, trzem mieszadłom i kilkunastu różnym przystawkom w zestawie, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do rodzajów przepisów, które można realizować za jego pomocą. 

3. Gerlach GL 4219

Jaki robot kuchenny wybrać, aby być zadowolonym, nie wydając tysięcy złotych? Być może będzie to robot kuchenny Gerlach GL 4219 – jest urządzeniem o wysokiej wydajności, które z łatwością poradzi sobie z każdym zadaniem kuchennym, jakie można sobie wyobrazić. Ten polskiej produkcji robot kuchenny wyposażony jest w silnik o mocy 1800 W, co czyni go jednym z najbardziej wydajnych urządzeń w swojej klasie cenowej. Posiada również misę roboczą o bardzo dużej pojemności (5 l), co oznacza, że z łatwością poradzi sobie z większymi zadaniami, takimi jak przyjęcie tłumu gości czy organizacja imprezy. A jeśli liczy się szybkość, skorzystaj z funkcji QuickChop, która w kilka sekund rozdrabnia zioła i warzywa – to idealne rozwiązanie, gdy musisz dodać do potrawy aromaty w ostatniej chwili lub szybko przygotować aromatyczny sos pesto.

Jeśli chodzi o czyszczenie, nie musisz się obawiać, ponieważ to urządzenie doskonale się rozkłada, co ułatwia czyszczenie ręczne lub w zmywarce.  Posiada również 6 ustawień, w tym ustawienia do krojenia w plastry, kostkę i szatkowania, dzięki czemu można go używać do przygotowywania różnych przepisów. Kolejną zaletą jest to, że ostrza są bardzo ostre i trwałe, dzięki czemu będą służyć przez długi czas. Dodatkowo ten robot kuchenny można myć w zmywarce, co ułatwia czyszczenie.

2. KitchenAid Artisan 5KSM125EER

Robot kuchenny KitchenAid Artisan 5KSM125EER to wysokiej jakości urządzenie, które szybko wykona różne zadania w kuchni. Posiada mocny silnik, który z łatwością poradzi sobie z twardymi składnikami, a ponadto jest wyposażony w wiele ostrzy i tarcz, które pomogą Ci uzyskać odpowiednią konsystencję przygotowywanych potraw. Niezależnie od tego, czy musisz posiekać warzywa, czy zagnieść ciasto, robot kuchenny Kitchenaid Artisan 5KSM125EER pomoże Ci wykonać pracę szybko i przyjemnie przy mocy 300 W. Wyposażony w opływowe kształty, wydajne ostrza, 6-elementową rózgę, mieszadło płaskie i przystawki szybko wykonuje nawet najtrudniejsze zadania. Opatentowany system ExactSlice zapewnia precyzyjne, równe krojenie za każdym razem. Czyszczenie jest proste dzięki częściom nadającym się do mycia w zmywarce. Dzięki trwałej konstrukcji i imponującej wydajności ten robot kuchenny jest niezbędnym narzędziem dla każdego poważnego kucharza.

1. Sam Cook Termorobot Wi-Fi PSC-11

Sam Cook Termorobot Wi-Fi PSC-11 to jedyny w swojej klasie robot kuchenny wyposażony w mocny silnik o mocy 1400 W. Posiada 20 ustawień, własne ustawienia prędkości oraz funkcję pracy pulsacyjnej do precyzyjnego siekania i przecierania. Ostrze w kształcie litery S jest wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia długotrwałe użytkowanie, a wytrzymała obudowa z odlewu ciśnieniowego gwarantuje lata bezproblemowej pracy. Dla bezpieczeństwa użytkownika pokrywa jest wyposażona w mechanizm blokujący, który musi być włączony, aby robot kuchenny mógł pracować. Dodatkowe akcesoria w zestawie to: plastikowa łopatka do ciasta, regulowana tarcza do krojenia (grubość od 0 do 8 mm) oraz odwracalna tarcza do krojenia. Skróć czas gotowania nawet o 70% dzięki nowemu robotowi kuchennemu Sam Cook Termorobot Wi-Fi PSC-11. Wbudowany moduł WiFi pozwala na sterowanie robotem z dowolnego miejsca w domu. Ponadto, duża pojemność oznacza, że można z łatwością poradzić sobie z dużymi zadaniami kulinarnymi bez konieczności ciągłego zatrzymywania się i opróżniania misy. Jednak to, czym naprawdę wyróżnia się to urządzenie, to zastosowanie zaawansowanej technologii termicznej. Dzięki temu potrawy zachowują stałą temperaturę przez cały cykl obróbki – coś, czego inne urządzenia po prostu nie mogą osiągnąć.