Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych robotów dla dzieci

Każdy rodzic wie, że odpowiednie zabawki pełnią kluczową rolę w rozwoju malucha. Pomagają mu ćwiczyć wyobraźnię, kreatywność, uczą podstawowych umiejętności, wspomagają rozwój ruchowy i korzystnie wpływają na emocje pociechy. W sklepach można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych i interesujących zabawek dla dzieci. Misie, klocki czy puzzle to podstawowe zabawki, które powinien mieć każdy maluch.

Zastanawiasz się, jaką jeszcze zabawkę możesz kupić dla swojej pociechy? Świetnym pomysłem będą interaktywne roboty dla dzieci, które już od kilku lat cieszą się dużą popularnością i zdobywają serca coraz to większej liczby maluchów. To właśnie one pomagają dziecku dostosować się do dzisiejszego świata, który jest mocno uzależniony od technologii. Dodatkowo uczą one logicznego myślenia i rozwiązywania różnego rodzaju problemów. Na rynku istnieje wiele robotów, więc czasami trudno jest zdecydować się na jeden model. Poniższy ranking pozwoli Ci zapoznać się z zabawkami i podjąć odpowiednią decyzję.

5. Clementoni Robot Educkayjny Mówiący Super Doc 50640

Ostatnie miejsce w rankingu robotów interaktywnych dla dzieci zajmuje Clementoni Super Doc 50640. Jest to zabawka, która nauczy Twoje dziecko wielu przydatnych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, opowiadanie historii, a przy tym pomoże mu rozwinąć kreatywność i wyobraźnię. Robot posiada dwa tryby. Pierwszy z nich polega na samodzielnym programowaniu, a drugi odbywa się przy użyciu kart. W zestawie oprócz robota można także znaleźć papierowe przebrania 4 postaci (czarodzieja, wróżki, smoka oraz rycerza), planszę dwustronną, 15 karteczek kierunkowych oraz 33 karty. Zabawka została wzbogacona o aplikację Clementoni Codig Lab, która jest kompatybilna z systemami Apple, Android i Amazon. Robotem można bawić się samemu lub w towarzystwie drugiej osoby.

4. Dumel Discovery Silverlit Macrobot Z Pilotem S88045

Kolejnym robotem dla dzieci w rankingu jest Dumel Discovery Silverlit Macrobot S88045. Jest to niezwykle innowacyjna zabawka, która spodoba się każdemu małemu fanowi technologii i motoryki. Robot wyróżnia się nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądem. Jednak jego design to nie wszystko. Potrafi on wykonywać wiele czynności, które na pewno zaskoczą Twoje dziecko. Dzięki temu robot zapewni maluchowi doskonałą rozrywkę na długie godziny. Można go zaprogramować tak, aby dokładnie wykonywał wszelkie powierzone mu zadania. W zestawie oprócz robota można znaleźć także pilota do sterowania zabawką i podstawkę do przenoszenia różnych przedmiotów. Robotem można bawić się na wiele różnych sposobów. Dziecko może np. polecić mu, aby podążał wyznaczoną trasą, wydawać mu polecenia za pomocą klaskania czy ustalić sekwencję ruchów. Dumel Discovery Silverlit doskonale łączy w sobie znakomitą zabawę i naukę. Dzięki temu Twoje dziecko rozwinie zmysł techniczny i zainteresuje się informatyką.

3. Malplay Robot zdalnie Sterowany Robosapien Wowee Roboactor

Trzecie miejsce w rankingu robotów dla dzieci zajmuje Malplay Robosapien Wowee Roboactor. Jest to nowoczesny robot, który wyróżnia się prostą czarno-białą kolorystyką. Dodatkowo jest on bardzo łatwy w obsłudze, więc każdy da sobie z nim radę. Zabawka potrafi wykonywać wiele różnych czynności, np. biegać, chodzić w dowolnym kierunku, uderzać, rzucać przedmiotami, podnosić różne obiekty, przechylać się na boki, tańczyć, a nawet demonstrować sztukę walki Kung Fu. Sterowanie robotem odbywa się za pomocą kompaktowego pilota. W zestawie oprócz robota i pilota znajduje się także prosta i przejrzysta instrukcja obsługi. Zabawka została wykonana z materiałów wysokiej jakości, które są w pełni bezpieczne dla malucha. Robot jest solidnie wykonany, dzięki czemu będzie dobrze służyć Twojemu dziecku przez długie lata.

2. Artyk Elektrostator Robopiesek Piesek Pies Robot Zdalnie Sterowany Interaktywny Y71

Drugie miejsce w rankingu interaktywnych robotów dla dzieci zajmuje Artyk Elektrostator Robobiesek. Zabawka ta wyróżnia się niezwykle przyjemnym designem. Jest to biały piesek z czarnymi i niebieskimi elementami. Jednak jego wygląd to nie wszystko. Robopiesek potrafi jeździć we wszystkich kierunkach, rozglądać się czy mrugać oczami. Piesek zareaguje, kiedy dziecko go pogłaszcze i zacznie się cieszyć, poszczekiwać i kręcić głową, gdyż posiada on specjalny czujnik. Przypomni dziecku o sobie, jeśli nikt nie będzie się z nim bawić. Co więcej, piesek ma zawsze wesołą minę, która zachęci pociechę do zabawy. Robot jest bardzo prosty w obsłudze, więc dziecko szybko nauczy się, jak go używać. Został on wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu zostanie z Twoją pociechą na długi czas.

1. Madej Robot Kosmiczny Knabo 1

Pierwsze miejsce w rankingu robotów dla dzieci zajmuje Madej Knabo 1. Jest to duży, nowoczesny robot, który wyróżnia się wieloma, ciekawymi funkcjami. Zapewni on Twojemu dziecku doskonałą rozrywkę na długie godziny. Robot potrafi chodzić, jeździć, poruszać rękoma, mówić w języku robotów, śpiewać, grać melodie i tańczyć. Jeśli nikt nie będzie się z nim bawił, robot przypomni dziecku o sobie. W zestawie oprócz robota można znaleźć również pilota, instrukcję oraz kabel USB, który służy do ładowania zabawki. Robot został wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu jest niezwykle solidny i wytrwały. Wyróżnia się nowoczesnym wyglądem w biało-niebieskiej kolorystyce. Jego design przywodzi na myśl roboty z filmów o superbohaterach. Zabawka ta sprawi, że Twoje dziecko będzie się doskonale bawić, a przy tym będzie mogło się uczyć wielu przydatnych umiejętności.