Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych termometrów dla dzieci

Termometr to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia domu. Zwłaszcza mając dzieci, każdy rodzic wie, jak istotne jest kontrolowanie temperatury ciała malca i reakcja w odpowiednim momencie. Niestety, choroby zdarzają się dosyć często wśród najmłodszych, z tego powodu zachodzi konieczność monitorowania ich przebiegu. Wybór odpowiedniego termometru nie stanowi prostego zadania. Na rynku istnieje ogromny wybór tego typu urządzeń – jedne działają lepiej, a drugie gorzej. Jednak miarodajny pomiar jest istotny w celu podjęcia działania w odpowiednim momencie.

Obecnie popularne są termometry bezdotykowe — w szybki sposób mierzą temperaturę na czole i skroni bez interakcji ze skórą dziecka. Rzadziej wybierane, ale także mające swoje zalety termometry elektroniczne wymagają kontaktu ze skórą w celu uzyskania wyniku. Można nimi mierzyć temperaturę w ustach, uchu, pod pachą i w odbycie. Duża dostępność produktów na rynku sprawia, że pojawia się problem z wybraniem odpowiedniego. Ten ranking termometrów dla dzieci może pomóc w wyborze dobrze działającego urządzenia.

5. Microlife Termometr Elektroniczny Mt 600

Microlife Mt 600 znajdujący się na 5. miejscu wśród termometrów dziecięcych z rankingu to klasyczny elektroniczny model wymagający kontaktu ze skórą. Pomiar temperatury wykonuje się w ten sam sposób, co termometrami rtęciowymi – należy go umieścić pod pachą, w ustach, w uchu lub w odbycie dziecka i odczekać minutę. Wyświetlacz jest duży, co ułatwia odczyt. Sygnał dźwiękowy informuje o zakończonym pomiarze. Wodoszczelna obudowa zapewnia bezpieczeństwo i możliwość utrzymania produktu w czystości. Ten termometr stanowi dobrą alternatywę dla modeli rtęciowych. Pomiar uzyskuje się w taki sam sposób, jak w tych pierwszych, jednak przebiega w bezpieczniejszych warunkach.

Jeżeli szukasz klasycznego urządzenia i zastanawiasz się, jaki termometr dla dziecka z rankingu będzie najodpowiedniejszy, to ten model może być odpowiedzią. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz, brak rtęci oraz uzyskiwanie pomiarów w szybki, klasyczny sposób są zaletami tej propozycji. 

4. Babyono Termometr Elektroniczny Bezdotykowy 613

Termometr Babyono 613 znajdujący się na 4. miejscu zestawienia jest klasycznym produktem bezdotykowym, zapewniającym szybki pomiar temperatury. Duży, podświetlany wyświetlacz ułatwia odczytanie wyniku. Ten termometr dla dzieci w rankingu znalazł się ze względu na szybki pomiar, prostotę użytkowania i dużą skuteczność. Jest to jeden z lepszych produktów na rynku, dosyć precyzyjnie mierzący temperaturę ciała. Można go również używać do pomiarów otoczenia i obiektów. Prezentowany model sygnalizuje podwyższoną wartość za pomocą sygnału dźwiękowego. Ma wbudowany wyłącznik zapewniający większą żywotność baterii. Ten produkt można zaliczyć do klasy średniej — jest dosyć skuteczny i łatwy w obsłudze, jednak na rynku dostępne są inne warte rozważenia opcje. 

3. Hydrex Controly Infrascan

Na trzecim miejscu w rankingu termometrów dla dzieci znajduje się Hydrex Controly Infrascan. Jest to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku. W szybki, a zarazem skuteczny sposób wykonuje pomiar zarówno na czole dziecka, jak i w uchu — wystarczy wybrać odpowiedni tryb. Duży wyświetlacz ułatwia odczyt wyniku. Ponadto nadaje się również do mierzenia temperatury otoczenia i obiektów. Produkt jest dosyć precyzyjny oraz miarodajny, jednak na wynik może mieć wpływ poruszanie się obiektu. Sygnalizacja świetlna oznaczająca wartość w 3 różnych kolorach ułatwia odczytanie pomiaru nawet osobom niedowidzącym czy starszym. Wyjątkowo szybki pomiar trwający 1 sekundę pozwala na zmierzenie temperatury nawet niechętnemu malcowi. Wbudowany tryb wyłączający produkt po 30 sekundach nieużytkowania pozwala na zaoszczędzenie baterii. Ten termometr jest produktem wartym przetestowania. 

2. Mesmed Ewwel Mm-380

Termometr Mesmed Ewwel Mm-380 zapewnia dosyć precyzyjny wynik pomiaru i wysoką jakość wykonania ze względu na użyte materiały. To jeden z lepszych elektronicznych, bezdotykowych produktów dostępnych na rynku. Pozwala na zmierzenie temperatury ciała na czole, otoczenia czy obiektów. Trzy metody podawania wyniku są dodatkowym atutem tego produktu — różne kolory w zależności od wartości, cyfrowe oznaczenie i powiadomienie głosowe w języku polskim w przypadku wysokiej temperatury ułatwiają jego zinterpretowanie. Z tego powodu produkt jest łatwy w użytkowaniu także przez osoby starsze. Podświetlany kolorowy wyświetlacz ułatwia odczyt. Z tego powodu ten termometr dla dzieci w rankingu znajduje się na 2. miejscu. Szybki pomiar i automatyczne wyłączenie po minucie to dodatkowe zalety tego produktu. Model mierzy dosyć precyzyjnie temperaturę, dlatego stanowi urządzenie warte rozważenia. 

1. Beurer Termometr Elektroniczny Bezdotykowy Ft 90

Jeżeli dalej się zastanawiasz jaki termometr dla dziecka z rankingu wybrać, to ten produkt może być dla Ciebie. Beurer Ft 90 to bezdotykowy model do mierzenia temperatury na czole przy użyciu podczerwieni. Produkt jest wyrobem medycznym, co świadczy o jego bezpieczeństwie i skutecznym działaniu. Stanowi chętnie wybierane urządzenie przez rodziców dla swoich pociech. Pomiar wykonuje w ciągu paru sekund, a o podwyższonej temperaturze informuje alarm. Duży, podświetlany na niebiesko ekran ułatwia odczyt temperatury. Możliwość wyłączenia dźwięku jest dodatkowym atutem pozwalającym na wykonanie pomiaru nawet podczas snu dziecka. Termometrem można także skontrolować temperaturę otoczenia i obiektów. Ten model posiada również funkcję zapamiętywania 60 ostatnich pomiarów.

Produkt jest dobrze wykonany, solidny i poręczny. Pomiary są precyzyjne oraz cechują się małą różnicą błędu — co jest częstym problemem w przypadku termometrów bezdotykowych. Ten model to godny polecenia produkt, który może się świetnie sprawdzić zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Jedynym minusem może być jego wysoka cena, jednak długość użytkowania oraz wysokiej jakości pomiary sprawiają, że stanowi on numer 1 wśród termometrów dziecięcych w rankingu.