Przejdź do treści
Szukaj

Orion Termos Obiadowy Apple 

Możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w pracy bądź na uczelni jest świetnym pomysłem. W ten sposób można kontrolować to, co się spożywa, zrezygnować z niezdrowych gotowych dań i cieszyć się ulubionymi, wcześniej przygotowanymi obiadami. Ponadto taki sposób idealnie sprawdza się w podróży. Z tego powodu termosy cieszą się coraz większą popularnością. Niestety, nie każdy produkt ma takie same parametry. Niektóre trzymają temperaturę tylko przez godzinę lub dwie, podczas gdy inne mogą nawet przez 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również materiał wykonania i pojemność.

Więc jaki termos obiadowy się sprawdzi najlepiej? Pojemność naczynia używanego do transportowania jedzenia do pracy lub na uczelnie nie musi być duża — wystarczy 500-750 ml, w zależności od potrzeb. Lepiej wybierać produkty ze stali, które są bezpieczniejsze, lepiej trzymają ciepło, łatwo się je czyści i nie zmieniają smaku potraw. Zdecydowanie należy unikać produktów wykonanych z plastiku, ponieważ jedzenie przejmuje ich aromat oraz szybko stygnie. Ponadto takie modele ciężko wyczyścić. Ważne, aby termos był szczelny, dobrze trzymał ciepło i jego pojemność została dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowania. Ten ranking termosów obiadowych pomoże niezdecydowanym wybrać produkt dla siebie.

5. Orion Termos Obiadowy Apple 

To niedrogi termos obiadowy ze stali nierdzewnej o sporej pojemności 800 ml. Orion dobrze sprawdzi się do pracy lub na uczelnię. Duża pojemność pozwala na zapakowanie obiadu nawet dla osób mających większe zapotrzebowanie kaloryczne. Wykonanie ze stali nierdzewnej tego termosu obiadowego z rankingowego 5. miejsca zapewnia bezpieczeństwo, łatwość czyszczenia i dobrą izolację. Szeroki kształt ułatwia spożywanie posiłków nawet bezpośrednio z pojemnika. Uchwyt do przenoszenia zapewnia bezproblemowy transport. Ponadto w środku znajduje się dodatkowa miska ze stali nierdzewnej np. na zupę. Niestety, termos utrzymuje ciepło tylko przez 2 godziny i nie jest całkowicie szczelny — należy przenosić go w pionie. Ciekawy wygląd, niska cena oraz użycie wysokiej jakości stali nierdzewnej do wykonania tego produktu mogą zachęcić do jego zakupu, jednak trzeba wziąć pod uwagę także jego wady.

4. Kamille Obiadowy Km 2060 

Ten termos obiadowy o pojemności 500 ml wystarcza dla jednej osoby. Kamille Km 2060 to świetny wybór do przechowywania posiłków na uczelni lub w pracy. Utrzymywanie temperatury od 8 do 10 godzin jest wystarczającym czasem dla wszystkich osób pragnących się cieszyć ciepłym posiłkiem o każdej porze. Dobrze się sprawdzi również w podróży. Jeżeli zastanawiasz się, jaki termos obiadowy wybrać, to ten produkt może być odpowiedzią. Przystępna cena i wysokiej jakości materiały użyte do jego wykonania zachęcają do zakupu. Ponadto można liczyć na szczelność oraz bardzo dobrą izolację dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek. Szeroki otwór ułatwia napełnianie pojemnika, a specjalny przycisk chroni przed powstawaniem ciśnienia, które często powoduje oparzenia. Głęboka nakrętka może także posłużyć jako miska. Niestety, nie posiada uchwytów do przenoszenia, jednak jego kształt i szczelność pozwalają na przechowywanie w torbie. Ten termos jest jednym z lepszych produktów w tym przedziale cenowym.

3. MONBENTO Element New Graphic Birds

Termos Monbento Element charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i dużą wytrzymałością. Pojemność 550 ml idealnie się sprawdzi do pracy lub na uczelnię dla jednej osoby. Ponadto całkowita szczelność zabezpiecza przed rozlaniem zawartości nawet podczas przenoszenia w torbie lub plecaku. Ranking termosów obiadowych bez niego byłby niekompletny. Dużą zaletą jest szeroki otwór ułatwiający nakładanie posiłków. Produkt został wykonany ze wzmocnionej stali nierdzewnej i polipropylenu, dzięki czemu utrzymuje posiłki w cieple nawet przez 10 godzin — jest to wystarczający czas zarówno do pracy, jak i podczas podróży. Silikonowa uszczelka dodatkowo zabezpiecza przed wydostaniem się zawartości na zewnątrz. Możliwość zmywania w zmywarce ułatwia dbanie o jego czystość. Jest to jeden z lepszych produktów na rynku, ponieważ zapewnia praktyczność, funkcjonalność i prostotę użytkowania.

2. Emsa Mobility Termos Obiadowy  Dwukomorowy

Termos Emsa Mobility jest wyjątkowo wytrzymałym produktem o dużej pojemności, która może być jednocześnie zaletą i wadą. Wnętrze 1,2 l pozwala na zabranie ze sobą obiadu na cały dzień w postaci różnych dań dzięki dołączonej wkładce na żywność lub porcji dla dwóch osób. Wysokiej jakości stal nierdzewna i podwójne ścianki dobrze izolują, utrzymując ciepło przez 6 godzin i zimno przez 12 godzin. Użycie odpornych na uszkodzenia materiałów zapewnia trwałość i długość użytkowania termosu obiadowego. Ranking pojemników zazwyczaj obejmuje produkty o mniejszej pojemności, jednak ten termos jest wart przedstawienia. Wkładka na żywność pozwala na zabranie ze sobą nawet dwudaniowego posiłku. Produkt można myć w zmywarce, podgrzewać w mikrofalówce czy mrozić w zamrażarce. Całkowita szczelność pozwala na transportowanie go w torbie lub plecaku. Wygodny uchwyt do przenoszenia zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Produkt ten jest godny uwagi i odznacza się trwałością, dlatego może posłużyć przez długi czas. Niestety, nie każdemu będzie odpowiadał jego duży rozmiar.

1. Esbit Termos Food Jug 

Wśród termosów obiadowych w rankingu na 1. miejscu znajduje się Esbit Food Jug. To godny polecenia produkt o dużej trwałości i wysokiej jakości wykonania. Model o pojemności 500 ml cechuje się wysoką izolacją dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek. Można cieszyć się ciepłymi posiłkami nawet przez 12 godzin, co jest wyjątkowo praktyczne podczas podróży lub dłuższej obecności w pracy. Zastosowanie wysokiej jakości stali nierdzewnej zapewnia trwałość, odpowiednie warunki cieplne i łatwość utrzymania w czystości. Dodatkowo wykorzystano powłokę z jonów srebra znajdującą się wewnątrz produktu. Zapewnia to antybakteryjność i zabezpieczenie przed odkładaniem się osadu.

Jeżeli jeszcze nie możesz się zdecydować, jaki termos obiadowy sprawdzi się najlepiej, to ten produkt na pewno Cię nie zawiedzie. Specjalna powłoka antypoślizgowa chroni termos przed wyślizgnięciem się z rąk. Ponadto zakrętka ma specjalny zawór zapobiegający wytwarzaniu się ciśnienia mogącego prowadzić do poparzeń. Nakrętka termosu może służyć również jako miseczka.